تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

برگزاری مجالس نامزدی و بله برون

👩‍❤️‍👩 برگزاری مراسم بله برون 

برگزاری مراسم بله برون از مراسم خواستگاری مفصل تر است. این مراسم چند روز پس از خواستگاری رسمی برگزار می گردد که خانواده عروس و داماد و بزرگان خانواده ها، برای قول و قرار ها نهایی کردن برنامه عقد و عروسی دور هم جمع می شوند. بله برون یکی از مراسم های مرسوم ازدواج می باشد و دوران شیرین نامزدی برای عروس و داماد پس از برگزاری مراسم رسمی جشن بله برون، انجام می شود. همچنین این مراسم هم آداب و رسوم خاص خود را دارد که باهم آن ها را بررسی می کنیم. 

🎉 آداب و رسوم مراسم بله برون

همان طور که گفتیم مراسم بله برون از خواستگاری مفصل تر است و میزبان این مراسم هم خانواده عروس می باشند. برگزاری این مراسم دارای آداب و رسوم مخصوص به خود است و در هر جا با توجه به فرهنگ ها این آداب رسوم متفاوت می باشد. به طور کلی مهم ترین این آداب و رسوم به شرح زیر است:

 • خرید گل و شیرینی توسط خانواده داماد
 • خرید انگشتر نشان برای عروس از طرف خانواده داماد 
 • تعیین میزان مهریه، شیر بها
 • تعیین وضعیت شغل و مسکن داماد
 • تعیین دقیق تاریخ عقد و عروسی
 • چگونگی برگزاری مراسم عقد و عروسی
 • تقسیم کارها برای برگزاری مراسم ها
 • دیگر جزئیات مهم 

🎁 هدایای خانواده داماد به عروس در بله برون

طبق سنت های قدیمی، هدایایی از طرف خانواده داماد برای جلب رضایت عروس و خانواده او در نظر گرفته می شود. این هدایا شامل یک قواره پارچه مجلسی، انگشتر نشان، یک قواره پارچه چادری، قرآن و دفتر مخصوص جشن بله برون، سبد گل و شیرینی می باشد که از طرف خانواده داماد تقدیم عروس و خانواده محترم او می شود.

🎀 تزیینات خنچه مراسم بله برون عروس 

خانواده داماد تمام هدایایی را که برای عروس تهیه کرده اند را، تزیین می کنند. وسایل و لوازم بله برون می تواند موارد مختلفی را شامل شود. همان طور که گفتیم این هدایا شامل:

 • گل و شیرینی
 • انگشتر نشان
 • قواره چادر
 • قواره پارچه مجلسی
 • کله قند
 • قرآن
 • دفترچه بله برون 

این هدایا از قدیم جز هدایای بله برون می باشد. البته امروزه موارد دیگری به این هدایا اضافه شده است ولی این ها مهم ترین هدایا می باشند که برای عروس تهیه می شود. تک تک این وسایل باید با ایده های جدید و جذاب تزیین شوند. در گذشته این هدایا با تزیین ساده و ابتدایی داخل سینی گذاشته می شد ولی امروزه این هدایا را داخل باکس، جعبه یا سبد قرار می دهند و برای تزیین آن از گل طبیعی، مصنوعی و دیگر ملزومات استفاده می کنند. همچنین بهتر است از یک تم خاص برای تزیین همه استفاده کنید.

🌈 نکات مهم در برگزاری مراسم بله برون

این مراسم همان طور که در بالا گفتیم، دارای شرایط و آداب و رسوم مخصوص به خود می باشد و شما برای درست انجام شدن این مراسم باید به نکات مهمی توجه نمایید. خانواده داماد باید قبل از مراسم با داماد به یک جمع بندی برسند و در مراسم، خانواده یک حرف نزند و داماد یک حرف و بهتر است قبل از شروع مراسم این مسائل بین خانواده داماد حل شود. همچنین برای تعیین تاریخ عقد و عروسی باید به یک زمان بندی مناسب برسند که هر دو خانواده بتوانند شرایط را محیا کنند. همچنین به جواب هایی که به سوال خانواده ها می دهید بسیار دقت فرمایید زیر معیار تصمیم گیری خانواده ها مبنای جواب های شما می باشد. 

🧐 سوالات متداول در نحوه ی برگزاری مراسم بله برون

یک سری از سوالات در برگزاری مراسم و نحوه ی برگزاری مراسم بله برون، بسیار مرسوم می باشد که باهم این سوالات متداول را پاسخ می دهیم.

در مراسم بله برون درمورد چه مسائلی صحبت می‌شود؟

همان طور که در بالا گفتیم، برگزاری مراسم بله برون با توجه به فرهنگ و آداب و رسوم خانواده ها متفاوت می باشد. به طور کلی درباره ی آداب هر خانواده، رسم و رسومات، بررسی وضعیت مالی داماد، شروط ضمن عقد، سبک برگزاری مراسم ها و دیگر جزئیات مهم بحث و گفت و گو می شود.

چه افرادی را باید به مراسم بله برون دعوت کنید؟

یکی از مهم ترین سوالات که برای بسیاری از افراد پیش می آید این است که چه افرادی باید در مراسم بله برون حضور داشته باشند؟ در این مراسم فقط اقوام نزدیک و درجه یک باید دعوت شوند. به دلیل اینکه این مراسم بسیار رسمی است بهتر از چند تا از بزرگان نزدیک عروس و داماد حضور داشته باشند. مراسم بله برون با حضور خانواده ها، پدربزرگ، مادر بزرگ، عمه، عمو، خاله و دایی برگزار می شود. البته اگر محدودیتی برای دعوت نداشتید می توانید از همسرانشان هم دعوت کنید. همچنین به علت رسمی بودن این مراسم بهتر است از دوستان دعوتی به عمل نیاید.

چرا نباید بچه‌ها را به مراسم بله برون دعوت کرد؟

مراسم بله برون یک مراسم رسمی است و در این مراسم بزرگان حضور دارند و اصلا برای حضور کودکان و بچه ها جای مناسبی نیست. حضور آن ها باعث شلوغی و همهمه می شود و همچنین نظم مراسم را نیز برهم می زنند.

مناسب ترین زمان برای برگزاری بله برون کی می باشد؟

همان طور که گفتیم پس از خواستگاری رسمی، مراسم بله برون با حضور بزرگان و معمولا در شب برگزار می شود.

پذیرایی در مراسم بله برون به چه صورت می باشد؟

در مراسم بله برون ابتدا با چای یا شربت از مهمانان پذیرایی می شود و پس از تعیین توافقات با شیرینی و میوه این پذیرایی انجام می گیرد. البته به مراسم بله برون مراسم، شیرینی خوران نیز می گویند. در پاسخ به این سوال که آیا در مراسم بله برون شام میدهند می توان گفت فرهنگ ها و آداب رسوم ها در هرجا متفاوت می باشد و بعضی از افراد هم با شام از داماد و اقوامشان پذیرایی می کنند.

در دفتر مراسم بله برون چه چیز هایی نوشته می شود؟

همان طور که گفتیم در این مراسم تمام قول و قرار ها تعیین می شود. در گذشته این قول و قرار ها توسط یکی از بزرگان خانواده نوشته و تعدادی از حاضرین این نوشته را به عنوان شاهد امضا می کردند. امروزه این نوشته ها که به نوعی یک تعهد می باشد که طرفین بر سر آن توافق کرده اند، در دفتر بله برون نوشته می شود و به یادگار می ماند. این دفتر را می توانید از مغازه های مخصوص لوازم عقد و عروسی و شیرینی فروشی ها تهیه کنید. البته این نکته را هم به خاطر بسپارید بعضی از خانواده ها این نوشتن را نوعی اهانت می دانند بهتر است قبل از خرید و مراسم نظر خانواده ها را بپرسید و سپس برای تهیه این دفتر اقدام نمایید.

جشن نامزدی   حلقه نامزدی   لباس مناسب نامزدی   پیشنهاد ازدواج

👰🤵 برگزاری جشن نامزدی

برگزاری مراسم نامزدی از جشن های با اهمیت برای زوج ها است. در این مراسم، آغاز دوران باهم بودن عروس و داماد را جشن می گیرند که به جشن نامزدی مرسوم می باشد. این جشن در مناطق و شهر های مختلف به شکل متنوعی برگزار می شود. به طور کلی برگزاری این مراسم برعهده ی خانواده ی عروس می باشد. عروس و داماد در این جشن باهم بودن خود را جشن می گیرند و می توان گفت نخستین جشن این دو می باشد. جشن نامزدی با تشریفات کمتری نسبت به جشن عقد و عروسی برگزار می شود. خیلی از افرد در خانه و برخی نیز در تالار یا باغ تالار این مراسم را برگزار می کنند.

🎉 آداب و رسوم مراسم نامزدی

آداب و رسوم برگزاری مجالس نامزدی در هر قومیت و فرهنگی متفاوت است و نمی توان قاعده خاصی را برای جشن نامزدی بیان کرد. آداب و رسوم برگزاری مراسم نامزدی شامل زمان برگزاری، نحوه پذیرایی و خدمات ارائه شده می باشد. همانطور که در قبل نیز گفته شد، به صورت کلی می توان گفت که هزینه برگزاری جشن نامزدی به عهده خانواده عروس می باشد و خانواده داماد موظف هستند که گل و کیک نامزدی را تهیه نمایند. در برخی از فرهنگ های ایران، خانواده عروس تنها باید مکانی برای برگزاری مراسم تهیه نمایند و خانواده داماد میوه و شام مراسم را متحمل می شوند. جهت داشتن بهترین خدمات مجالس نامزدی می توانید با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

🎈 نحوه ی برگزاری مجلس و جشن نامزدی 

برخی از افراد برگزاری مراسم نامزدی را با سفره عقد به اقوام و آشنایان اطلاع می دهند، برخی دیگر تنها خانواده نزدیک دوطرف را دعوت کرده و پیش روی آن ها صیغه محرمیت موقتی می خوانند تا دوره آشنایی آن ها بدون مشکل سپری شود، برخی دیگر هم بدون صیغه و عقد تنها به آشنایان و اقوام رسمی شدن رابطه خود را اعلام می کنند تا بتوانند پس از آشنایی بیشتر با خلق و خوی هم و آشنایی با اقوام، برای زندگی مشترک خود برنامه ریزی داشته باشند. باید توجه داشته باشید که در برگزاری مجالس نامزدی نباید بیش از اندازه از خدمات استفاده کرد البته این در شرایطی است که بخواهید مراسم عروسی نیز داشته باشید، چنانچه در نظر دارید که مراسم عروسی برگزار نکنید، پیشنهاد می کنیم نامزدی خود را مجلل و باشکوه برگزار نمایید. بهتر است بدانید برگزاری جشن نامزدی و آشنایی دو خانواده بیشتر برای زوج هایی استفاده می شود که از قبل شناختی از هم نداشته و باهم قوم و خویش نبوده اند.

💐 تشریفات و خدمات مجالس نامزدی چگونه است و چطور باید باشد

خدمات مجالس نامزدی بسته به نوع میهمانی و چگونگی برگزاری نامزدی خدمات ارائه شده می تواند متغیر و متفاوت باشد. در برخی از مناطق ایران و در بعضی از فرهنگ ها، پس از خواستگاری و به توافق رسیدن زوجین و خانواده ها، جشنی برگزار می شود که در آن زوجین سر سفره عقد می نشینند و به عبارتی هیچ فاصله ای بین عقد و نامزدی ایجاد نمی شود، در واقع می توان گفت که مراسم نامزدی همان عقد کنان می شود. در این شرایط به فاصله عقد تا مراسم عروسی دوران نامزدی گفته می شود. برگزاری این مراسم و جشن به عهده خانواده عروس می باشد که البته این هم ممکن است با تغییراتی انجام شود. امروزه بسیاری از زوجین به فکر برگزاری مراسم ساده هستند چرا که با بالا رفتن هزینه ها علاقه دارند تا هزینه های گزاف مراسم عروسی را پس انداز کرده و جشنی مختصر گرفته تا به خانواده و اقوام و آشنایان خود اعلام کنند که ازدواج آنها رسمی شده است. از این رو مراسم عقد خود را به صورت مجلل تر برگزار می کنند و هزینه آن را تقسیم می کنند. تشریفات مجالس در مراسم نامزدی به صورت کلی به عهده خانواده عروس می باشد.
در برخی دیگر از فرهنگ ها و خانواده ها، مراسم نامزدی به مراسم بله بران گفته می شود. در واقع با حضور خانواده درجه یک زوجین کاغذ نویسی ها انجام می شود. این مراسم در منزل پدر عروس برگزار می شود و در مورد شرایط ضمن عقد و شروط دوطرف برای مراسم و ازدواج گفته می شود. پس از توافق دوطرفه مراسم شادی برگزار می شود و اصطلاحاً دهان خود را شیرین می کنند و سپس به صرف شام می پردازند.

خنچه هدایا عروس    خنچه مراسم بله برون   مراسم نامزدی   تم مراسم نامزدی  

🧐 سوالات متداول در نحوه ی برگزاری جشن نامزدی

یک سری از سوالات در برگزاری مراسم و نحوه ی برگزاری جشن نامزدی، بسیار مرسوم می باشد که باهم این سوالات متداول را پاسخ می دهیم.

جشن نامزدی را در کجا برگزار کنیم؟

شما باتوجه به اینکه می خواهید جشن نامزدی خود را معمولی یا مفصل برگزار کنید، باید محل آن را انتخاب کنید. اگر تعداد مهمانان شما محدود می باشد و جشن شما ساده است می توانید مراسم خود را در خانه برگزار نمایید ولی اگر تعداد مهمانان شما زیاد است و می خواهید یک مراسم مفصل و تجملاتی داشته باشید می توانید مراسم خود را در تالار یا باغ تالار برگزار نمایید. تشریفات ثمین با ارائه بهترین تالار و باغ تالا در تهران می تواند خدمات عالی به شما ارائه دهد. 

دکوراسیون مراسم نامزدی ایرانی به چه صورت می باشد؟

یکی از مهم ترین نکات در برگزاری مراسم نامزدی ایرانی که بسیار مورد توجه می باشد، دکوراسیون جشن نامزدی می باشد که برای عروس داماد این مورد بسیار حائزه اهمیت است. عروس و داماد می توانند دکوراسیون مراسم خود را با توجه به لباس، گل آرایی، کیک و دیگر مسائل تعیین کنند. امروزه خیلی از موسسات تشریفات مجالس با ارائه بهترین امکانات می توانند شما را در این امر یاری کنند و شما بدون هیچ نگرانی می توانند چگونگی برگزاری مراسم نامزدی خود را به آنان بسپارید. تشریفات ثمین یکی از این موسسات می باشد که با ارائه بهترین خدمات، کنار شما عزیزان می باشد.

تعداد مهمانان را چگونه مدیریت کنیم؟

برای انجام تدارکات مراسم نامزدی، تعداد مهمانان نقش مهمی در تعیین میزان بودجه دارد. شما باید با توجه به توانایی خود در تعیین بودجه و تشریفاتی که در نظر دارید، مهمانان خود را دعوت نمایید و باید در هنگام دعوت به این نکات توجه کنید.

چه لباسی برای جشن نامزدی مناسب می باشد؟

یکی دیگر از نکات مهم جشن نامزدی، انتخاب لباس نامزدی می باشد. شما باید در این مجلس مثل یک نگین بدرخشید زیرا همه ی نگاه ها به سوی شما می باشد. برای انتخاب لباس به سایز و رنگ لباس خیلی دقت نمایید. بهتر است از رنگ هایی روشن استفاده کنید. داماد هم می تواند کت و شلوار یا کت تک با شلوار کتان انتخاب کند و رنگ پیراهن خود را با رنگ لباس عروس ست نماید.

آرایش و میکاپ مناسب مراسم نامزدی چیست؟

بهتر است یک آرایش ملیح و ساده را برای جشن نامزدی خود انتخاب نمایید و به هیچ عنوان به سراغ آرایش های تند و غلیط نروید و اگر به آرایشگاه می روید تاکید کنید یک آرایش دخترانه و لایت می خواهید. سعی کنید تغییرات آنچنانی در خود انجام ندهید و خودتان باشید.

تهیه کیک برای مراسم نامزدی ضروی است؟

نمی توان گفت داشتن کیک نامزدی جزو واجبات مراسم می باشد ولی داشتن کیک یک جذابیت بی نظیر را به مراسم شما می بخشد. شما می توانید با کمی خلاقیت این کیک را باتوجه به تم مراسم و لباس خود انتخاب نمایید و جذابیت آن را دوچندان کنید.

مراسم نامزدی   عکس نامزدی   برگزاری جشن نامزدی   برگزاری مراسم نامزدی

👫 تفاوت مراسم نامزدی و بله برون

مراسم بله برون همان طور که گفتیم یک مراسم رسمی می باشد که پس خواستگاری رسمی برای تعیین قول و قرارها با حضور بزرگان انجام می شود. فرق و تفاوت مراسم نامزدی و بله برون در این است که مراسم نامزدی حرف ها همه بین خانواده رد و بدل شده است و صرفا برای جشن و شادی، مراسم نامزدی برگزار می گردد. در نامزدی خانواده داماد همراه با مهمانان بیشتر به خانه ی عروس می روند. خیلی از افراد این مراسم را یکی می کنند و حرف ها و قول و قرار ها در جلسات که با بین خانواده ها برگزار می شود، تعیین می گردد و جشن نامزدی و بله برون، بردن هدایا در یک شب انجام می شود. نحوه ی برگزاری این مراسم که جدا برگزار شود یا باهم باز هم به رسوم، فرهنگ و تصمیم خانواده ها باز می گردد.

 خدمات تشریفات ثمین برای برگزاری مراسم نامزدی و بله برون

برگزاری مجالس نامزدی باشکوه و خاص نیاز به بودجه، تخصص و مهم تر از آن ها ذوق و سلیقه دارد که مجموعه تشریفات ثمین با استفاده از تجارب خود پیشنهادهایی به مشتریان خود ارائه می دهد تا بتوانند بهترین جشن نامزدی را داشته باشند و از آن خاطرات بینهایت عالی را برای خود رقم بزنند. متناسب با نوع مهمانی خدمات ارائه شده متفاوت خواهد بود. تشریفات ثمین از جمله مجموعه هایی است که خدمات تشریفات بله برون در تهران و نامزدی را به طور ویژه انجام می دهد.
انتخاب موسسه تشریفاتی مناسب همواره یکی از دغدغه های زوج های جوان است به صورتی که ممکن است مدت های طولانی را به دنبال جایی باشند که بهترین مراسم را برای آنها تدارک ببیند. ما به شما پیشنهاد می کنیم در لیست خود تشریفات ثمین را قرار دهید چرا که تیم تشریفات ثمین با سالها تجربه و ارائه بهترین خدمات و برگزاری مراسم لوکس توانایی راه اندازی مراسمی فوق العاده و بسیار عالی برای شما را دارد. تشریفات و خدمات مجالس ثمین با کادری خبره و حرفه ای ارائه دهنده بهترین خدمات مجالس می باشد که با راهنمایی های لازم و همچنین ارائه پیشنهادهای جذاب و حرفه ای می کوشند تا مراسمی خاص و ویژه را برای شما به ارمغان بیاورند.
خدمات ویژه تشریفات ثمین در برگزاری مراسم نامزدی عبارتند از:
چیدمان مراسم نامزدی
جایگاه عروس و داماد
گل آرایی مجالس نامزدی
شمع آرایی و میوه آرایی مجالس نامزدی
کترینگ و پذیرایی از مهمانان در نامزدی

شمع آرایی مراسم نامزدی  گل آرایی مراسم نامزدی   چیدمان مجالس نامزدی   گل آرایی مراسم نامزدی

6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW