تشریفات عروسی و خدمات مجالس ثمین

نکات مهم اجاره میز و صندلی برای بله برون و تولد

20 دی ، 1400
تشریفات ثمین

امروزه اجاره میز و صندلی برای جشن ها و مراسماتی چون بله برون و تولد، یکی از رایج ترین راهکار ها جهت کاهش هزینه های پرداختی می باشد. در همین زمینه نیز شرکت های مختلفی هستند که با تامین اینگونه لوازم برای مراسم های شما به ارائه خدمت رسانی می کنند. اما برای برگزاری یک مجلس و مهمانی به شیوه ای شایسته و با در نهایت راحتی برای مهمانان، لازم است نکاتی را در رابطه با اجاره انواع میز و صندلی بدانید که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. رعایت این نکات به شما کمک می کند تا مراسم خود را بهترین شکل ممکن انجام دهید.

دلیل اجاره میز و صندلی چیست؟

زندگی با بالا و پایین هایی که دارد، اوقات شاد و غم انگیزی را برای هر فردی رقم میزند؛ لحظات شاد و خاطره انگیزی چون عروسی، بله برون، جشن تولد فرزندتان و یا خدای نکرده مجلس ختم برای عزیزی که به تازگی از دست داده اید. در این مواقع اگر تصمیم دارید که در پارکینگ، حیاط و یا خانه خود مراسمی برگزار کنید، به تعداد کافی میز و صندلی نیاز پیدا خواهید کرد. بدین منظور شما می توانید به راحتی این لوازم را به صورت اجاره ای تامین نمایید.

همانطور که می دانید هر دورهمی و مجلسی نیاز به یک سری تشریفات دارد، که پذیرایی از مهمانان، از جمله این تشریفات می باشد؛ پس نیاز به جایگاهی راحت و با کیفیت برای نشستن و به عبارتی، نیاز به اجاره میز و صندلی امری بدیهی خواهد بود. در این رابطه، از آنجایی که هیچ کس نمی تواند به تعداد زیاد مهمانان جشن ها و دورهمی های خود، میز و صندلی در خانه داشته باشد، به همین دلیل اجاره کردن میز و صندلی امری ضروری است، اما برای کرایه کردن میز و صندلی چه نکاتی را باید مدنظر قرار داد؟

اجاره میز و صندلی

اجاره میز و صندلی

نکاتی مهم در رابطه با اجاره میز و صندلی برای مجالس

همه جای کشورمان در مراسم های خوشی یا ناخوشی، مهمانی مرسوم است. در همین رابطه، برای اینکه دیگر دغدغه ای از بابت اجاره میز و صندلی نداشته باشید، توجه شما را به نکات زیر جلب می نماییم.

پرطرفدارترین مطالب ما را از دست ندهید!

  • اجاره میز مناسب مجالس شما

برای کرایه کردن میز مناسب باید بدانید که هر میزی دارای جنس منحصر به فرد خود و در نتیجه مزایا و محدودیت های خاص خود می باشد، مثلا با انتخاب میز و صندلی پلاستیکی، متوجه خواهید شد که این نوع لوازم با وجود اینکه به زیبایی میز های چوبی نیستند، اما سبک بوده و حمل و نقل راحتی دارند؛ لذا استفاده از یک رومیزی متناسب و زیبا برای آنان، کمک می کند تا مجالس شما چندان بی روح و خشک به نظر نیاید.

در کرایه میز به طور کلی سه فاکتور را باید مدنظر قرار داد:

اجاره میز مناسب مجالس

اجاره میز مناسب مجالس

1. جنس میز

امروزه میزها در انواع مختلفی چون پلاستیکی، فلزی، چوبی، فایبر گلاس و حتی به صورت ترکیبی ( برای نمونه میزی با سطح رویی شیشه ای و بدنه ای از جنس چوب یا فلز. ) موجود می باشند. علیرغم اینکه نوع فلزی و چوبی میز های اجاره ای، نسبت به دیگر موارد ذکر شده سنگین تر هستند، اما نمی توان منکر زیبایی منحصر به فرد و ویژه ای شد که این لوازم برای مجالس شما به ارمغان خواهند آورد.

2. ظرفیت میز

یکی از حساب کتاب هایی که قبل از آماده سازی هر مراسم باید انجام شود، ظرفیت و تعداد مهمان های دعوت شده است. معمولا از بین انواع میزهای دو، چهار، شش و هشت نفره، ظرفیت های چهار نفره، شش نفره و هشت نفره، در این مورد بیشتر مورد استفاده می باشند. البته از آنجایی که ابعاد میز نیز در تعیین ظرفیت آن نقش بسزایی دارد، لذا عموما شاهدیم که میز های مربعی به صورت چهار نفره بوده و میز های مستطیلی نیز برای شش یا هشت نفر ترتیب داده می شوند.

ظرفیت میز برای مراسم و جشن

ظرفیت میز برای مراسم و جشن

3. نوع میز

به طور کلی میزها یا ساده هستند و یا تاشو. حالت تاشو به دلیل سهولتی که در استفاده از آن وجود دارد، بیشتر مورد پسند متقاضیان اجاره میز و صندلی می باشد، چرا که زمانی که شما قصد دارید تجهیزاتی را برای مراسم خود فراهم آورید، توجه به سبکی و راحتی حمل و نقل، امری بدیهی بوده و لذا این مورد باید جزو فاکتور های اساسی شما در انتخاب میز و صندلی مراسم باشد. یکی دیگر از دلایل اهمیت این موضوع، هزینه ای است که باید از بابت حمل و نقل این تجهیزات پرداخت، بدین صورت که هرچه حجم وسایل بالاتر باشد، باید از وسیله حمل و نقلی به همان اندازه بزرگ استفاده کرد که این امر سبب افزایش هزینه اجاره خواهد شد.

در کنار مواردی که در رابطه با اجاره میز و صندلی ذکر کردیم، این نکته را هم باید مورد توجه قرار دهید که فاکتور هایی چون قابلیت جمع شوندگی و قابلیت حمل آسان هم در کنار کارایی، کاربرد و همچنین زیبایی این لوازم مطرح می شود. فراموش نکنید که جنس میز یکی از عوامل بسیار موثر در انتخاب آن خواهد بود.

  • انواع صندلی برای اجاره

اگر برای چندمین بار است که قصد اجاره میز و صندلی را دارید، حتما متوجه شده اید صندلی ها هم به خاطر فرم و شکل های مختلفی که دارد در انواع متنوع تری پیدا می شوند. در این مورد باید بدانید که صندلی های کرایه ای عموما در سه نوع عرضه می شوند که عبارتند از:

  • صندلی های شیواری: اگر قصد برگزاری مجلسی مجلل و لاکچری را دارید می توانید این نوع صندلی ها را، که دارای یک پشتی بلند با صورت شیدر هستند، در رنگ های خاص اجاره نمایید. در صورتی که تمایل دارید کودکان نیز در مراسم شما دارای جایگاه ویژه باشند، می‌توانید از صندلی شیواری مخصوص کودک بهره ببرید.

  • صندلی های ناپلئونی: تنها تفاوت صندلی های ناپلئونی با مدل شیواری، در پشتی آن می باشد که به صورت فرم دار است. با وجود اینکه موارد استفاده و اجاره این دو صندلی یکسان است، ولی صندلی شیواری برای اجاره متقاضیان بیشتری دارد.

  • صندلی های تاشو: اگر تصمیم دارید مجلسی پر جمعیت را ترتیب دهید، توصیه ما به شما استفاده از صندلی تاشو می باشد. صندلی های تاشو را می توان در تعداد دلخواه، برای اجاره میز و صندلی عروسی در اماکنی چون پارکینگ یا حیاط مدنظر قرار داد. قابلیت حمل آسان و تنوع رنگی بالا از جمله مزایای صندلی های تاشو می باشد.

صندلی اجاره ای برای مراسم

صندلی اجاره ای برای مراسم

در اجاره میز و صندلی مجالس لازم است به نکات دیگری هم توجه کرد که موارد زیر از جمله آن می باشد:

  • صندلی های تاشو را بیشتر مناسب افرادی می باشد که قصد دارند با کمترین هزینه ممکن، اقدام به اجاره میز و صندلی نمایند. اگر از بین اجاره صندلی تاشو و شیواری تردید دارید که کدام یک به صرفه تر است، بدون شک باید انتخاب تان صندلی های تاشو باشد.
  • معمولا برای برگزاری مراسم های عزاداری از صندلی های تاشو بیشتر استفاده می شود؛ چرا که این نوع صندلی ها به دلیل سبک بودن، قابلیت حمل آسان تری داشده و از لحاظ ظاهری نیز متناسب با یک مراسم سوگواریِ ساده و در عین حال آراسته می باشد. یک دلیل دیگر محبوبیت این نوع صندلی ها فضای کمی است که اشغال می کنند، از این رو شما می توانید در مکان های مختلف به راحتی آنها را جا داده و پس از اتمام مراسم، صندلی های تاشو را به سرعت جمع نمایید.
  • یک فاکتور بسیار مهمی که در برگزاری جشن تولد باید مدنظر قرار گیرد، اندازه میزی است که قصد اجاره آن را دارید. از آنجایی که دوستان و افراد دعوت شده لازم است که به خوبی پذیرایی شوند، پس باید میز اجاره شده از فضای کافی برای قرار دادن کیک و دیگر وسایل پذیرایی چون لیوان، پیش دستی و ... برخوردار باشد.

انواع صندلی اجاره ای

انواع صندلی اجاره ای

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LerJxMdAAAAAPJW8bBw_VGAxoQSLjqAJlPopHKW