میانگین امتیاز کاربران به این پست :
 |  امتیاز 5 از (از 701 رای)

نکات مهم برای اجاره سالن برای مراسم بله برون

1400/03/30 | تعداد نظرات :0 |
تشریفات ثمین
|
باغ تالار عروسی

در فرهنگ ایران ازدواج را بسیار خوش یمن می دانند و در مراحل مختلف ازدواجشان جشن هایی می گیرند که برای این جشن ها به دنبال سالن برای جشن خود هستند. یکی از این جشن ها بله برون بوده که به دنبال اجاره سالن برای مراسم بله برون می باشند.

اجاره سالن برای مراسم بله برون

هر مراسمی هر چقدر هم که خودمانی باشد حداقل بیش از 50 نفر مهمان دارد، معمولا" برگزاری جشن و مراسم در فضای خانه سخت است و از بار خوشی به خاطر کمبود فضا و همچنین دلایل دیگر می کاهد. به همین دلیل اجاره سالن برای مراسم بله برون و همچنین دیگر مراسمات امری منطقی و مهم می باشد که کمک می کند تا مراسم در فضای بزرگ و مناسب و همچنین با امکانات بهتر و بیشتری برگزار شود. اجاره ی یک سالن خوب و مناسب برای مراسمات باعث راحتی مهمانان و همچنین خاطره ی خوب برای میزبان نیز می شود. در ادامه نکاتی مهم و البته جالب توجه را برای اجاره سالن برای مراسم بله برون را ذکر می کنیم.

اجاره سالن بله برون

اجاره سالن بله برون

اجاره سالن برای مراسم بله برون باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود

بسیاری از افراد تا حرف از اجاره سالن برای مراسم بله برون می شود، فکر می کنند باید هزینه های بالایی را بدهند و برگزاری مراسم در خانه به صرفه تر می باشد. در صورتی که این تفکر کاملا" اشتباه می باشد. با توجه به این که برای برگزاری مراسم بله برون در خانه باید بسیاری از امکانات مانند میز و صندلی به تعداد کافی برای مهمانان، ظروف یکبار مصرف، دیزاین و گل آرایی محیط و ... را باید اجاره یا خریداری کنند و همچنین هزینه هایی بابت تیم پذیرایی و آشپزی و ... نیز بپردازند، پس برگزاری مراسم در خانه مقرون به صرفه تر از اجاره سالن برای مراسم بله برون نمی باشد. در ضمن اگر شما همه ی این هزینه ها را متقبل شوید، با زهم کیفیت مراسم مانند استفاده از سالن نخواهد بود و علاوه بر این که مهمانان به اندازه ی کافی راحت نیستند، میزبان باید انرژی زیادی را صرف آماده سازی محیط و کنترل و ساماندهی جشن کند که باعث خستگی وی خواهد شد.

تالار برای مراسم بله برون

تالار برای مراسم بله برون

اجاره ی سالن مناسب با فضای کافی

قطعا" هر میزبانی تعداد مهمان های خود را به خوبی می داند و می تواند با توجه به جمعیت یک سالن مناسب را انتخاب کند. هنگام اجاره سالن برای مراسم بله برون، دقت داشته باشید که اگر فضای سالن برای جمعیت مهمانان کوچک باشد، آنها احساس راحتی ندارند، همچنین اگر یک سالن بزرگ را برای تعداد کمی مهمان انتخاب کنید، مراسم شما متمرکز و گرم و صمیمی نخواهد بود و چه در حین برگزاری مراسم و چه هنگام فیلمبرداری حالت خوبی نخواهد داشت. به همین دلیل می توانید از یک تیم تشریفات مراسمات برای انتخاب فضای مناسب کمک بگیرید. معمولا" تمامی سالن ها برای انجام مراسمات شاد دارای امکانات خاص هستند و با توجه به ماهیتی که دارند دیوارهای سالن و بخش های دیگر آن بسیار شیک و زیبا هستند که باعث زیبا تر شدن مراسم خواهد شد.

سالن مناسب برای مراسم نامزدی

سالن مناسب برای مراسم نامزدی

ویژگی های یک سالن مناسب

قطعا" هر سالنی دیزاین و ویژگی های خاص خود را دارد. اما شما باید بدانید دقیقا" چه چیزی را می خواهید. یک سالن مناسب از نظر فضا و دیزاین باید بسیار شیک و مناسب باشد و بخش های مهمی مانند جایگاه عروس و داماد، سکوی پایکوبی و جایگاه نشیمن مهمانان را حتما" داشته باشد و تمام این قسمت ها به اندازه کافی بزرگ و راحت باشند. از ویژگی های یک سالن مناسب می توان به دیزاین زیبای فضا، تمیز و مرتب بودن سالن، نورپردازی مرتب، تهویه ی مناسب، داشتن امکانات بهداشتی مانند سرویس بهداشتی مرتب و تمیز، و ... نیز اشاره کرد. دقت کنید ما در این بخش فقط درباره ویژگی های خود سالن صحبت کردیم و در ادامه درباره خدمات مهمی که هنگام اجاره سالن برای مراسم بله برون، باید در نظر داشته باشید، صحبت خواهیم کرد.

مطالب بیشتری را مطالعه کنید

ویژگی های سالن مناسب بله برون

ویژگی های سالن مناسب بله برون

مسئولیت ها و خدمات مدیریت سالن

اگر قصد اجاره سالن برای مراسم بله برون را دارید، باید قبل از هر چیز خدمات مدیریت سالن در قبال مهمان های خود را بدانید و به آن ها توجه کنید. این خدمات می تواند به نحوه ی سرو میز پذیرایی، چیدمان و نظافت سالن، پذیرایی از مهمانان، دیزاین جایگاه عروس و داماد، چینش مرتب و به جای میز و صندلی های سالن، گل آرایی محیط و نورپردازی مناسب با فضا و... باشد. برای تمامی موارد مذکور حضور کادری حرفه ای و اخلاق مدار بسیار ضروری می باشد، این کادر می تواند شامل تیم تشریفات و دیزین، تیم آشپزی و سرو و همچنین مهمانداران باشد. دقت داشته باشید اگر پرسنل یک سالن نتوانند هر یک از خدمات مجالس مذکور را به درسته انجام دهند، باعث اخلال در برگزاری مراسم و سلب راحتی از میزبان و مهمان خواهد شد.

بهترین مدیریت سالن بله برون

بهترین مدیریت سالن بله برون

بهترین انتخاب برای اجاره سالن برای مراسم بله برون

همانطور که اشاره شد مراسم بله برون مراسمی کوچک و البته مهم می باشد. به همین خاطر برای این مراسم باید بهترین انتخاب ها را داشته باشید. زمان و مکان جغرافیایی حین مراسم شما در انتخاب سالن یا محیط مناسب بسیار تاثیر گذار می باشد، به طور مثال اگر قصد دارید در یک شب خنک تابستانی مراسم بله برون را برگزار کنید می توانید از یک سالن مانند باغ تالار که محیطی بدون سقف و باز می باشد استفاده کنید تا مهمان ها از هوای تازه و محیط طبیعی لذت ببرند و مراسم شما به حالت نچرال تری برگزار شود. اما اگر آب و هوا مساعد نبود یعنی خیلی گرم یا سرد بود باید سالنی را انتخاب کنید که دارای سیستم تهویه و امکانات سرمایشی و گرمایشی با توجه شرایط را داشته باشد. برای این که بهترین انتخاب را داشته باشید باید ابتدا شرایط جغرافیایی و همچنین احتمالات دیگر مانند فرهنگ هر دو طرف را بسنجید و با توجه به المان های مختلف و تاثیر گذار تصمیم گیری کنید.

دیدگاه ها
0

امتیاز کاربران به این پست

به این پست امتیاز دهید
با تشکر امتیاز شما می باشد
ثبت دیدگاه
دسته بندی ها
آخرین پست ها
تگ ها

نیاز به راهنمایی دارید؟