چند ویژگی دسته گل مناسب برای عروس

پس از لباس عروس و آرایش مناسب یکی دیگر از جلوه های زیبای عروس خانم ها انتخاب دسته گلی هماهنگ و زیبا است که برای تهیه آن باید نکاتی در نظر گرفت تا انتخاب به درستی انجام شود. انتخاب گل از انواع گل فروشی ها به سلیقه شما صورت می گیرد همچنین می توانید با خدمات مجالس و یا تشریفات عروسی که برگزار کننده مراسم شما در محل باغ عروسی یا تالار هستند در مورد نوع و رنگ گل مناسب مشورت کنید. در ادامه به مواردی از انتخاب مناسب اشاره می کنیم.
در ابتدا هماهنگی بین  لباس عروس واندازه دسته گل مهم است. دسته گل کوچک مناسب کسانی است که مایل هستند مدل لباسشان بیشتر به چشم آید. گل های آویزان و آبشاری نیز برای خانم ها که دامن لباس عروسشان ساده است مناسب است. انتخاب دسته گل عروس بر اساس فصلی که در آن مراسم برگزار می شود بسیار راحت تر  و به صرفه تر است. برای بهار گل لاله و نرگس،تابستان رز، برای پاییز زنبق و در زمستان نیلوفر از گل های مناسب هر فصل هستند. بهترین انتخاب برای دسته گل عروس گل های مقاوم هستند که به سادگی و زود پژمرده نشوند مانند رزهای هلندی ، لیلیوم های هلندی ، ارکیده و آفتابگردان. دسته گل عروس میتواند از یک نوع گل باشد و یا از مجموعه ای از چندین نوع گل باشد. گل رز از پر طرفدارترین انتخاب ها است.     

اندازه و رنگ دسته گل عروس

اندازه دسته گل بستگی به اندام و جثه عروس خانم نیز دارد. اگر عروس خانم ریز اندام است انتخاب دسته گل کوچک برای او مناسب است البته از زیبایی و جذابیت دسته گل نباید کاسته شود. عروس های درشت اندام و قد بلند  بهتر است دسته گل بزرگتر انتخاب کنند که دنباله دار بوده و در انتهای آن کشیدگی دارد و مناسب با قد بلند عروس خانم است. رنگ پوست و آرایش باید با رنگ دسته گل عروس هماهنگی داشته باشد. خانم های که پوستشان سفید است نباید از گل های تیره انتخاب کنند و برای خانم های با رنگ پوست تیره دسته گل صورتی مناسب است. در موقع خرید دسته گل با گل فروش مشورت کنید و در مورد رنگ و مدل گل ها از او راهنمایی بخواهید حتی می توانید نمونه دسته گل هایی که قبل درست کرده را مشاهده کنید و از او برای بهترین انتخاب خود ایده بگیرید.

چند ویژگی دسته گل مناسب برای عروس

مدل دسته گل عروس 

 دسته گل با ارکیده: با طراحی خاص بسیار شیک و زیبا که مورد انتخاب عروس هایی با طبع گرم است.

دسته گل رز: پرطرفدارترین انتخاب که نماد عشق و دوستی است جلوه زیبایی به عروس و لباس او می بخشد.

دسته گل لاله: نماد محبت بوده که در اندازه ها و رنگ های مختلف بر اساس سلیقه در دسته گل عروس مورد استفاده قرار می گیرد.

 دسته گل عروس با لیلیوم: از محبوب ترین دسته گل ها است که انواع مختلف آن نیز در  تزیین ماشین عروس نیز به کار می رود. قیمت دسته گل لیلیوم کمی گران است و بهترین نوع آن هلندی است چراکه در مقابل گرما و کم آبی مقاوم است و دیر پژمرده می شود.

دسته گل عروس پائونیا: برای علاقه مندان به گل های بزرگ این نوع گل مناسب است، که به گل صد برگ شهرت دارد. عطر و بوی  این گل بسیار معطر است که با ترکیب گل های دیگر دسته گل بسیار جذابی را می توان درست کرد.

دسته گل آلاله: ترکیب آلاله و گل رز، دسته گلی بسیار جذاب و شیک است که در رنگ های صورتی و زرد و سفید و.. می توان از آن استفاده کرد.

مدل دسته گل عروس با لیلی کالا: لیلی کالا نوعی از گل نیلوفر است و دارای ظرافت خاصی  بوده که خمیدگی و انحنای آن به زیبایی آن افزوده است. تنوع در اندازه و رنگ آن دسته گل های عروس کم نظیری را خلق می کند.

دسته گل عروس با گل مروارید: برای کسانی که مراسم عروسیشان در فصل بهار و تابستان است، انتخاب این نوع گل بسیار شیک و جذاب است.

دسته گل با گل ادریسی: این نوع در رنگ های صورتی، سفید، سبز، کبود و آبی بوده و دارای گل برگ های درشت و زیاد است که این نوع گل نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد.

دسته گل عروس یاسمن: از این  نوع گل معمولا برای تکمیل کردن دسته گل مورد استفاده قرار می گیرد. گلی ریز و ظریف که در لابه لای گل های درشت جای قرار می گیرند و فضاهای خالی را می پوشانند.

سایر مقالات
آشنایی با تشریفات مجالس و انواع آن
تشریفات مجالس معمولا به تشریفات و اقداماتی گفته می شود که جهت برگزاری یک مجلس لازم است، تشریفات مجالس موارد گسترده ای را شامل می شود

بیشتر

مراسم شیرین عروسی و تشریفات مجالس
عروسی یکی از بهترین اتفاقات زندگی هر کسی می تواند باشد. اما نگرانی هایی که در این شب و پیش از آن از بابت خوب برگزار نشدن مراسم به وجود می آید، باعث ایجاد استرس می شود.

بیشتر

تشریفات عروسی و برگزاری جشن ازدواج

با کمک گرفتن از موسسات ارائه دهنده خدمات و تشریفات عروسی می توانید به برگزاری خوب و آبرومند مراسم کمک کنید به گونه ای که خاطرات آن تا پایان عمر در ذهن عروس و داماد و خانواده های آنها باقی بماند.

بیشتر

خدمات تشریفات عروسی برای شب عروسی
عروس و داماد قطعا برای شب عروسی خود برنامه خاصی را در نظر میگیرند چرا که این شب از ماندگارترین شب های زندگی هر یک از آنان به حساب می آید، پس برای این شب حتما شخص و یا شرکتی را در نظر بگیرید که تمامی کارهای آن شب را به آن محول کنید.

بیشتر