باید ها و نباید های آرایش عروس

نکات مهم قبل از آرایش عروس

برای هر خانمی بسیار مهم است که در بهترین روز زندگی خود به بهترین شکل زیبا و آراسته باشد. برای مراسم خود می توانید به دنبال یک آرایشگاه خوب باشید و یا آرایشگاه تان را از میان آرایشگاه های که توسط خدمات مجالس یا تشریفات عروسی به شما معرفی می شوند انتخاب کنید. برای زیبا بودن عروس در مراسم ازدواج باید نکته های قبل از مراسم در نظر گرفت همچنین اطلاعاتی در مورد چگونگی آرایش خوب و مناسب برای هر خانمی مهم است. در ادامه به تعدادی از آن ها اشاره می شود.

1.حذف رتینوئید قبل از آرایش عروس

اگر از محصولات آرایشی و بهداشتیی استفاده می کنید که دارای رتینوئید (Retinoid) ) است حتما یک ماه قبل از مراسم خود استفاده از این محصولات را کنار بگذارید. رتینوئید پوست شما را حساس کرده و ممکن است برای یک آرایش سنگین، باعث شود پوست شما ملتهب و یا حتی دچار سوختگی شود.

2.استفاده نکردن از کرم دور چشم

کرم دور چشم باعث ضخامت پوست می شود. با استفاده از این کرم و حدف چروک ها، پوست زیر چشم دارای حالت اسفنجی شده و باعث می شود محصولات آرایشی به سختی رنگ بگیرد.

باید ها و نباید های آرایش عروس

 

3.استفاده نکردن از کرم های حاوی  Spf

SPF محافظ پوست در برابر نور خورشید است. به طور معمول کرم های مرطوب کننده دارای SPF هستند. توصیه می شود حداقل به مدت 1 هفته قبل از مراسم عروسی  خود کرم های که دارای SPF هستند را استفاده نکنید.

4.اپیلاسیون نکنید

اپیلاسیون و اصلاح موهای زائد سبب حساس شدن پوست می شود و زمانی که آرایش می کنید باعث سوزش پوست می شود. پیشنهاد می شود که حداقل چند روز قبل از مراسم خود اپیلاسون انجام دهید تا بعد با لوازم آرایشی پوست شما دچار التهاب نشود.

5.برنزه کردن پوست با اسپری را فراموش کنید

برای برنزه کردن صورت  قبل از مراسم تان از اسپری برنزه کننده استفاده نکنید چرا که آرایشگر شما با گریم و لوازم آرایش می تواند پوست شما را برنزه کند. برای بدن خود نیز حتما از رنگ مخصوص برای برنزه کردن پوست استفاده کنید.

6.آرایش لب و چشم

رای آرایش روز عروسی مهم تغییر و البته زیباتر شدن شما است. بنا به سلیقه افراد، برخی  آرایش چشم  را بیشتر ترجیح می دهند برای این کار خط چشم و ریمل و استفاده از انواع سایه ها صورت می گیرد اما برخی جلوه و آریش لب را ترجیح می دهند که برای آرایش لب از سایه روشن و رژلب های براق استفاده می شود. 

 

7.جلوه زیباتر در عکس

فلاش عکاسی در عکس ها سایه های صورتی ایجاد می کند. استفاده از کانسیلر برای دور چشم و رفع تیرگی دور چشم برای عکس ها مناسب است. استفاده از پودر، پوست را مات کرده و در عکس ها چهره براق دیده نمی شود. استفاده از رژ لب روشن  نیز باعث محوتر دیده شدن لب ها در عکس می شود.

8.ثابت ماندن آرایش

استفاده از سایه و خط چشم با ماندگاری زیاد و اتمام آن با سایه روشن روی استخوان زیر ابرو برای آرایش چشم مناسب است. استفاده از 2 نوع رژ گونه برای برآمدی گونه و استفاده سایه روشنی روی برآمدی گونه پیشنهاد می شود. برای ماندگاری رژلب نیز بعد استفاده از خط لب ،همان مداد قبل از رژلب بر روی لب ها کشیده و پر شود.

9.برنزه کردن پوست صورت 

برای برنزه کردن پوست به طور شخصی از چند هفته قبل اقدام به برنزه کردن پوست خود کنید تا در روز عروسی پوست نارنجی نباشد و رنگ پوست بدن و صورت مشابه هم باشد.

10.نوشیدن آب برای داشتن پوست مطلوب

نوشیدن مقدار زیادی آب سموم را از بدن و پوست دفع می کند. نرم کننده های پوست نیز ملایمت پوست شما را حفظ می کنند.

مراسم شما نیز در باغ عروسی و تالار با توجه به فصل برگزار می گردد و ماندگاری آرایش شما در فصل تابستان به دلیل گرما و عرق کردن صورت بسیار مهم است. تشریفات مجالس می بایست امکانات و لوازم خنک کنده را برای مراسم شما مهیا کنند.


سایر مقالات
11 ویژگی انتخاب آرایشگاه عروس خوب
همان طور که می دانید روز عروسی ؛ مهم ترین روز زندگی شما است پس باید به بهترین شکل ممکن زیبا و آراسته باشید و در جستجوی یک آرایشگاه خوب و مناسب ترجیحا نزدیک به محل باغ عروسی یا تالارعروسی باشید

بیشتر

تشریفات مجالس شامل چه جشن ها و اقداماتی می باشد
 امروزه مؤسسات تشریفات مجالس بسیاری وجود دارند که تقریباً بیشتر آن ها در حیطه برگزاری مراسم عروسی، برگزاری مجالس نامزدی، باغ عروسی، برگزارکننده مهمانی ها، برگزاری جشن تولدها و همایش و سمینارها و مراسم ترحیم و عزاداری فعالیت دارند. این مؤسسات باید دارای مجوز و شماره ثبت برای اقدامات و فعالیت های خود باشند. 

بیشتر

انتخاب سفره عقد مدرن و سفره عقد سنتی

یکی از زیباترین مقدمات ازدواج سفره عقد می باشد که از قدیم رایج بوده است. عروس و داماد بر سر سفره عقد می نشینند و خطبه عقد جاری می شود.

بیشتر

توضیحات کلی در مورد تشریفات مجالس سفره عقد
تشریفات مجالس امروزه بسیار افزایش یافته است و در تمامی مجالس دیده می شود. اما تشریفات مجالس در مجالس عروسی و سفره عقد بیشتر به چشم می خورد. 

بیشتر

نیاز به راهنمایی دارید؟