نحوه برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی مختلط

همه عروس ها و دامادها دوست دارند مراسم عروسی خود را با شکوه هرچه تمام تر برگزار کنند. برخی از این عروس و دامادها علاقه دارند که مراسم خود را در باغ عروسی مختلط برگزار کنند و در کنار پدر و برادر و سایر بستگان خود باشند. برای آشنایی با نحوه برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی مختلط با این مقاله همراه شوید.

برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی

قبل از برگزاری مراسم عروسی باید برای آن برنامه ریزی کنید. هر کسی با توجه به بودجه ای که دارد می تواند برای مراسم عروسی اش برنامه ریزی کند. در کنار انتخاب آرایشگاه، دسته گل، کارت دعوت و ... ، مهمترین قسمت انتخاب تالار یا باغ برای برگزاری مراسم عروسی در آن است. معمولا در فصل بهار و تابستان به دلیل مطلوب بودن هوا می توانید بجای انتخاب تالار، باغ را انتخاب کنید زیرا هم زیباتر است هم هوا بهتر است. البته در فصل زمستان و پاییز نیز برخی از باغ تالارها بر روی فضای باغ دیوار کاذب می کشند تا در این فصل ها نیز بتوان از باغ استفاده کرد.

ورودی باغ عروسی زیبا _ تشریفات مجالس ثمین

برگزاری مراسم عروسی مختلط در باغ عروسی

روز عروسی هر پسر یا دختری یکی از مهمترین روزهای زندگی او است که دوست دارند در این روز برای مراسم عروسیشان سنگ تمام بگذارند و به همه خوش بگذرد و سال ها بعد خاطره این روز قشنگ با آنها همراه شود. قوانین ایران و برخی از باغ تالارها اجازه برگزاری مراسم عروسی به صورت مختلط را نمی دهد. این قضیه می تواند برای بسیاری ناراحت کننده باشد زیرا دوست دارند این شب را در کنار عزیزانشان جشن بگیرند. بدین منظور برخی از باغ عروسی مختلط وجود دارد که تحت شرایطی اجازه برگزاری مراسم به صورت مختلط را می دهند. بیشتر این باغ تالارها در خارج شهر هستند. معمولا افرادی که خواستار برگزاری مراسم عروسی خود به صورت مختلط هستند، بیشتر از باغ عروسی مختلط استفاده می کنند زیرا در فضای تالار این امکان وجود ندارد و قسمت خانمها و آقایان از هم جدا است.

باغ عروسی مختلط

عروسی مختلط به این معنی است که خانمها و آقایان در مراسم عروسی در کنار هم هستند و قسمت های جداگانه ای برای آنها در نظر گرفته نمی شود. برگزاری مراسم عروسی مختلط معمولا در باغ عروسی مختلط انجام می شود ولی برای برگزاری این مراسم در باغ عروسی مختلط شرایطی در نظر گرفته شده است که مهمانان موظف به انجام آن هستند. در باغ عروسی  باید خانمها حجاب داشته باشند و این یکی از قوانین برگزاری مراسم عروسی در باغ عروسی مختلط است که باید رعایت شود. همچنین نباید از نوشیدنی های الکلی در مراسم های مختلط که در باغ عروسی مختلط برگزار می شود، استفاده کرد.

سفره عقد در باغ عروسی _ تشریفات مجالس ثمین

رزرو باغ عروسی مختلط

بسیاری از عروس و دامادها امروزه ترجیح می دهند کارهای عروسی خود را به یک موسسه تشریفاتی عروسی بدهند تا کارهایشان را انجام دهد. بدلیل اینکه کارهای عروسی بسیار زیاد است و وقت بسیاری برای انجام دادن آن نیاز است، استفاده از این موسسه های تشریفاتی عروسی هر روزه در حال افزایش است. موسسه های تشریفاتی عروسی از صفر تا صد کارهای عروسی را برای شما انجام می دهند، بدون اینکه از بابت چیزی نگرانی داشته باشید. اگر شما نیز دوست دارید مراسم عروسی خود را به صورت مختلط برگزار کنید، بهتر است به موسسات تشریفات عروسی مراجعه نمایید تا یک باغ عروسی مختلط با قیمت مناسب را به شما معرفی کنند. رزرو باغ عروسی مختلط بر اساس بودجه شما و تعداد  مهمان های شما از طریق موسسه تشریفاتی انجام میشود.

نکاتی در مورد انتخاب باغ عروسی مختلط

اگر مراسم عروسی در روز انجام می شود بهتر است فضا بگونه ای انتخاب شود که زیاد گرم نباشد و جای مهمان ها در زیر سایه باشد و اگر مراسم در شب است، نورپردازی مناسبی داشته باشد. همچنین بهتر است باغ خیلی دوری را انتخاب نکنید زیرا مسیر برای مهمان ها خیلی دور می شود و همینطور مسیر شما از  آتلیه و آرایشگاه تا باغ نیز طولانی می شود. نکته دیگر وجود فضای کافی برای پارکینگ است که باید به اندازه کافی بزرگ باشد. داشتن رختکن و سرویس بهداشتی تمیز نیز یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب باغ عروسی است.

سایر مقالات
با خدمات مجالس در تشریفات مختلف بیشتر آشنا شوید
نحوه اجرای مهمانی در مراسم مختلف برای میزبان از اهمیت بالایی برخوردار است. میزبان سعی می کند مراسم آبرومندانه ای برگزار کند، طوری که مهمان ها از خدمات مجالس راضی باشند

بیشتر

معرفی و آشنایی با خدمات مجالس عروسی
جشن عروسی در فرهنگ ایرانی همواره از جایگاه و اهمیت والایی برخوردار بوده است. تمامی اقوام ایرانی، آغاز زندگی مشترک را جشن می گرفتند و به شادی پایکوبی می پرداختند. امروزه به دلیل دغدغه های روزمره در شهر های بزرگ، اجرای این مراسم به مراکز خدمات مجالس عروسی واگذار شده است. در زیر با برخی امکانات که مراکز خدمات مجالس عروسی ارائه می دهند، بیشتر آشنا خواهیم شد.

بیشتر

خدمات تشریفات برای جشن تولد کودک

جشن تولد کودک یک روز به یاد ماندنی برای فرزندتان خواهد بود چرا که در سنین بزرگسالی مشاهده فیلم مراسم باعث یادآوری دوران بچگی وی و خشنودی اش می شود.امروزه به دلیل دغدغه های زندگی فراوان وقت کافی برای برگزاری یک جشن تولد کودک بی عیب و نقص نیست به همین دلیل سازمانی جهت خدمات رسانی راه اندازی شده است که این تشریفات جشن تولد کودک شما را به بهترین شکل ممکن و بدون هیچگونه نقصی برگزار خواهد کرد

بیشتر

آداب و رسوم برگزاری جشن نامزدی

جشن نامزدی از مهمترین و اولین جشن ها، برای آشنایی خانواده ها و زوجین است. جشن نامزدی رسوم خاصی دارد که در این مقاله بیان می کنیم

بیشتر