تشریفات مجالس و گل آرایی سفره عقد

تشریفات مجالس عروسی، عقد، نامزدی یکی از موضوعات مهم برای هر زوج جوانی است که دوست دارند این روز بی نظیر را برای خود زیبا رقم بزنند و مجلسی خاص و با شکوه داشته باشند . امروزه خوشبختانه با وجود شرکت ها و موسسه های مختلف در این زمینه دیگر نیاز نیست شما به صورت تک تک و جداگانه به دنبال تدارکات و وسایل مختلف باشید . شما می توانید با مراجعه به تشریفات مجالس از جزء به جزء نکاتی که باید برای برگزاری یک عروسی خاطره انگیز بدانید اطلاعات کافی را پیدا کنید. همچنین شما بدون نگرانی از اجرای برنامه ای بدون نقص دیگر استرس نخواهید داشت.

تشریفات مجالس و گل آرایی سفره عقد

بدون شک یکی از قسمت های مهم و قابل تامل در تشریفات مجالس عروسی و عقد مربوط به سفره عقد می باشد. با توجه به فضای موجود و هزینه ای که قرار است برای سفره عقد کنار گذاشته شود شما می توانید ایده های زیادی را با مسئول تشریفات در میان بگذارید.

یکی از این ایده ها تزیین و گل آرایی سفره عقد با گل می باشد. این گل ها با توجه به بودجه شما و فصل مراسم می توانند از نوع طبیعی یا مصنوعی باشند.اگر مراسم شما در فصل تابستان و یا بهار برگزار می شود باید خوشحال باشید چرا که گزینه های زیادی در انتخاب رنگ و نوع گل ها خواهید داشت . با توجه به مد سال 2018 امسال تمام تشریفات مجالس عروسی و عقد تا حد امکان با گل های طبیعی تزیین شده بود.رنگ های مورد استفاده برای گل های سفره عقد بیشتر یاسی ، سفید، صورتی،گلبهی،نباتی و نارنجی بود.

تشریفات مجالس و گل آرایی سفره عقد

مدل و انواع سفره عقد ها در تشریفات مجالس

سفره عقد هایی که با گل های طبیعی و مصنوعی تزیین میشوند انواع مختلفی دارند و با توجه به مقدار فضای در دسترس برای مکان سفره عقد میتوان آنها را به مدل های زیر تقسیم بندی کرد:

مدل مربعی یا مستطیلی. در این مدل فقط دور تا دور سفره عقد با گل های طبیعی یا مصنوعی پر می شود.که معمولا از ترکیب چند رنگ مختلف برای این کار استفاده می کنند.

مدل سبد گل . در این مدل سعی می شود تا برای وسایل مهم و اصلی سفره عقد سبدی از گل تهیه کرد و وسایل را درون آنها گذاشت .

مدل طبقه ای گل های تزیینی برای سفره عقد. در این مدل چندین طبقه ی فلزی یا ام دی افی با ابعاد و ارتفاعات مختلف چیده می شوند و درو هر کدام با گل های رنگی یا سفید تزیین می شود.

اگر تشریفات مجالس شما برای شما محیطی رو باز و بدون سقف در فضای آزاد را در نظر گرفته است شما می توانید از ترکیب آینه  و تور به همراه گل های طبیعی استفاده کنید.

پیشنهاد ویژه تشریفات مجالس استفاده از سفره عقد نیم دایره ای یکی از مدل هایی است که در سال 2018 بسیار مورد استقبال قرار گرفته است که معمولا شما می توانید با توجه به جزئیاتی که از سفره عقد خود انتظار دارید تزئیناتی را به آن اضافه یا کم کنید.

شما می توانید به راحتی هر آنچه را که دوست دارید و یا مد نظرتان است به مسئول تشریفات مجالس انتقال دهید و در این زمینه با او مشورت کنید.

پیشنهادات ویژه با استفاده از گل های طبیعی

قیمت هر کدام از مدل های سفره عقد متفاوت است چرا که به میزان گل های استفاده شده در آن و یا ابعاد سفره، همچنین فصل برگزاری مراسم بستگی دارد.

اگر دوست داشته باشید شما می توانید از گل های طبیعی بیشتری برای قسمت های مختلف مثل قسمت ورودی، جایگاه عروس و داماد و تزیین میز مهمان ها هم از یک تم و ست زیبا برای مجلس خود استفاده کنید . که همواره مسئولین تشریفات مجالس شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

برای جذابیت بیشتر تزیین سفره عقد چه راهکارهایی وجود دارد

تشریفات مجالس شما معمولا نمونه ای از کار های خود را به شما نشان خواهد داد و شما می توانید به راحتی مدل های مورد نظر خود را انتخاب کنید . اما چند نکته ی کوچک اما جالب وجود دارد که می تواند سفره ی عقد شما را زیبا تر و چشم گیر تر کند.

یکی از این نکات نحوه ی نورپردازی برای سفره ی عقد است که شاید در نگاه اول خیلی مهم نباشد اما نورپردازی می تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم و مخفی برای سفره عقد شما کار شود. توجه داشته باشید که در بیشتر سفره عقد های سال 2018 نور به صورت غیر مستقیم و مخفی کار شده است و در کنار گل های طبیعی بسیار جذاب و زیبا می باشد.

تشریفات مجالس و گل آرایی سفره عقد

تزیین کیک سفره عقد با گل های طبیعی در تشریفات مجالس

یکی از نکات جالب و قابل توجه که بسیاری از تشریفات مجالس هم به آن توجه دارند استفاده از کیک های ساده ای است که با گل های طبیعی تزئین می شوند ، معمولا این گل ها با توجه به ست استفاده شده و همرنگ با سایر گلها می باشد و در عین سادگی بسیار زیبا و شیک می باشد. شما می توانید درباره ی کیک و تزئیناتش با تشریفات مجالس مورد نظر خود صحبت کنید و از او راهنمایی های لازم را بخواهید.

سایر مقالات
برنامه ریزی و مدیریت جشن عروسی توسط تیم تشریفاتی

همه ما از اهمیت برنامه ریزی در جشن عروسی اطلاع داریم. جشن عروسی یکی از مهمترین جشن ها در زندگی هرکس می باشد. پس برنامه ریزی جزء مهم آن است . بهتر است که مدیریت و برنامه ریزی جشن عروسی خود را به یک تیم تشریفاتی حرفه ای بسپارید

بیشتر

معرفی بهترین و شیک ترین مراکز خدمات مجالس
این روزها برگزاری مهمانی ها, مراسم و تشریفات مجالس دغدغه اصلی برگزار کننده هر مجلسی است. ما ایرانی ها اصولاً آدم های جمع گرا و نوع دوستی هستیم و علاقه زیادی به دورهمی و مهمانی دادن و مهمانی رفتن داریم.

بیشتر

آداب و رسوم برگزاری جشن نامزدی

جشن نامزدی از مهمترین و اولین جشن ها، برای آشنایی خانواده ها و زوجین است. جشن نامزدی رسوم خاصی دارد که در این مقاله بیان می کنیم

بیشتر

نکاتی در مورد داشتن جشن عروسی لوکس

مراسم عروسی لوکس بر هزینه های کوچکی تمرکز می کند که همه چیزهای لوکسی را که برای ایجاد یک مراسم واقعا لوکس و رویایی برای زوجهای جوان فراهم می آورد. 

بیشتر

نیاز به راهنمایی دارید؟