معرفی درجه بندی های مختلف باغ عروسی

آیا می دانید برای انتخاب باغ عروسی باید به چه نکاتی توجه کنید؟ در نظر داشته باشید که به طور کلی در انتخاب باغ عروسی باید در ابتدا تعداد مهمان مشخص شود. بخش های مختلف باغ عروسی نیز از دسته مواردی است که باید به طور کلی باید به آن پرداخت. این طور که مشخص شده است تدارکاتی که برای باغ عروسی در نظر گرفته می شود دارای درجه بندی های مختلفی است و باید به طور دقیق مشخص شود که هر گزینه در کدام بخش قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم یک سری اصول مهم در خصوص انتخاب باغ عروسی را مورد بررسی قرار دهیم.

باغ عروسی یا تالار؟

بارها سوال می شود که چرا باغ عروسی را انتخاب کنیم در صورتی که گزینه دیگر موجود تالار است. شما با انتخاب باغ عروسی دستتان در چیدمان بسیار بازتر است. در واقع می توانید به سادگی هر ایده ای را در بخش خاصی اعمال کنید و گزینه های مناسب را بررسی کنید. اینطور که مشخص شده است همیشه تالارها دارای فضای کمتری برای مانور هستند. باغ عروسی یکی از گزینه های بسیار مناسب برای افرادی محسوب می شود که می خواهند عروسی بسیار متفاوت و زیبا داشته باشند.

باغ عروسی یا تالار؟

انواع باغ عروسی

باغ عروسی خود دارای درجه بندی های مختلفی است که باید به آن توجه شود. باغ عروسی درجه یک از بهترین انتخاب ها محسوب می شود. باغ درجه یک اغلب دارای نورپردازی های بسیار قدرتمندی است و سراسر باغ دارای ریسه های زیبا و خاص است. افرادی که به تشریفات عروسی اهمیت می دهند قطعا در انتخاب باغ به سراغ گزینه درجه یک می روند.موضوع بعدی در خصوص انتخاب باغ به شرایط فضایی آن باز می گردد. در واقع فضای باغ باید به صورتی باشد که هر بخش از بخش دیگر مجزا به نظر برسد. در نظر داشته باشید که بهتر است فضایی که برای عروس و داماد در نظر گرفته می شود بسیار خاص طراحی شده باشد به این ترتیب نهایت امر بسیار خاص و شگفت انگیز است. باغ نوع دوم که برای تعداد نفرات کمتر است اغلب دارای فضایی محدود با تزئینات بسیار ویژه ای است.

انواع باغ عروسی

بهترین باغ عروسی مجلل

شاید در ابتدای امر انتخاب باغ عروسی پروسه دشواری باشد، یک سری از باغ ها دارای فضای بسیار ویژه ای هستند به طوری که تزیینات خاصی برای بخش درختان و طبیعت باغ به کار رفته است، قسمتی برای تزیینات ورودی باغ در نظر گرفته می شود به طوری که از فانوس های ویژه برای دو سمت آن استفاده خواهد شد.استفاده از فرش قرمز برای ورودی باغ عروسی بسیار مهم است. در باغ عروسی می توان از سیستم های صوتی بسیار قدرتمند و متنوعی استفاده کرد که قطعا تالار در این زمینه عملکرد بسیار ضعیفی دارد. این طور که مشخص شده است بهترین گزینه برای داشتن یک باغ زیبا فضای بیرونی قابل قبول آن است. مهمانان باید دید مستقیم به فضای عروس و داماد داشته باشند و این موضوع بسیار مهم و ضروری است.

بهترین باغ عروسی مجلل

موقعیت و دسترسی شهری به باغ عروسی

در انتخاب باغ باید موقعیت جغرافیایی آن به درستی مورد بررسی قرار بگیرد. بارها دیده شده است که موقعیت جغرافیایی نامناسب باشد سبب می شود که دسترسی به آن دشوار باشد و این موضوع بسیار مشکل ساز خواهد بود. باغ باید در محلی قرار بگیرد که دسترسی مهمانان به آن اسان باشد.بهتر است که دسترسی آرایشگاه عروس همینطور آتلیه عکاسی به باغ نزدیک و آسان باشد. می دانیم که هیچ چیز بدتر از این نیست که عروس و داماد دیر به جشن خود برسند.در نظر داشته باشید که باغ هایی که برای برگزار عروسی انتخاب می شوند اغلب بیرون از شهر هستند و این موضوع به نوبه خود یک امتیاز منفی محسوب نمی شود در واقع همین که دسترسی به باغ آسان باشد می توان موقعیت جغرافیایی آن را قابل قبول در نظر گرفت. 

موقعیت و دسترسی شهری به باغ عروسی

امکانات باغ عروسی خوب

ظرفیت باغ بسیار مهم است. اما این موضوع به این معنی نیست که قطعا باید فضای باغ شما بسیار بزرگ باشد. اگر تعداد مهمان کم است رزرو باغ بزرگ هرگز گزینه خوبی نخواهد بود. از سمت دیگر این طور که مشخص شده است با وجود مهمان های زیاد فضای کوچک باغ نمی تواند جوابگوی صحیحی باشد.باغ عروسی باید دارای پارکینگ مناسب برای پارک ماشین باشد. در واقع یکی از اصول بسیار مهم برای انتخاب باغ نیز همین است. بسیاری از مهمانان به ماشین های شخصی خود به باغ مراجعه می کنند و در نهایت امنیت اتومبیل آنها بسیار مهم است. روکش صندلی و همین طور میز یکی از مسائل بسیار مهمی است که در باغ باید به آن توجه شود، روکش های انتخابی باید با فضای موجود در باغ سازگاری داشته باشد. در واقع باید شرایطی فراهم شود تا امکان سرو هر نوع نوشیدنی به درستی فراهم شود. بهتر است که میز و صندلی که برای عروس و داماد در نظر گرفته می شود جداگانه و خاص باشد.قطعا باید در بخش های باغ سرویس بهداشتی متنوعی دیده شود. بهداشتی و تمیز بودن فضای سرویس بهداشتی بسیار مهم است و باید به آن توجه شود. در نظر داشته باشید که انتخاب بهترین باغ از دسته موارد بسیار مهم و خاص است که باید به آن توجه شوید. خدمات مجالس دارای درجه بندی مختلفی است.

امکانات باغ عروسی خوب

سایر مقالات
نکاتی درمورد برگزاری هرچه بهتر مراسم عروسی

حداقل از یک هفته قبل از عروسی به سلامتی خود اهمیت دهید. افراد مریض را ملاقات نکنید. با کسی روبوسی نکنید

بیشتر

چیدن سفره عقد به کمک مؤسسات تشریفات مجالس

تشریفات مجالس امروزه از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای اینکه مراسم عقد شما به بهترین شکل برگزار شود تشریفات مجالس می تواند به شما کمک کند. 

بیشتر

اطلاعات مهم در مورد رسم و رسوم حنابندان

رسم و رسوم حنابندان با توجه به موقعیت جغرافیایی می تواند متفاوت باشد. رسم و رسوم حنابندان در کشور ما دارای آداب ویژه ای می باشد. حنابندان از جمله مراسم هایی می باشد که در تمام عروسی ها بر پا می شود. توجه داشته باشید که فرهنگ و موقعیت جغرافیایی در رسم و رسوم حنابندان تاثیر بسیار زیادی را دارد.

بیشتر

نکاتی درباره میز شام عروسی

یکی از مهمترین نکات در تزیین میز شام عروسی گل آرایی می باشد. استفاده از گلها  بر روی میزها جلوه خاصی به میزها می دهد. 

بیشتر